V podjetju Aluminium Kety Emmi je prišlo do dogovora s Stavkovnim odborom brez stavke
Zaposleni v podjetju Aluminium Ketty Emmi d.o.o. iz Slovenske Bistrice so zadovoljni z doseženim na pogajanjih. Stavkovni odbor delavcev je s pomočjo Konfederacije slovenskih sindikatov dosegel sporazum o dvigu izhodiščnih plač. Najnižje plačani delavec I. tarifnega razreda v podjetju bo po novem imel osnovno plačo najmanj v višini z Zakonom določene minimalne plače, kar je bila osnovna stavkovna zahteva in doseženo predstavlja za 60 % višjo plačo od določenega s kolektivno pogodbo kovinske industrije za I. tarifni razred.
Na tem mestu se zahvaljujemo direktorjema Stegne Romanu in Selinšek Dragu za konstruktivna pogajanja. V podjetju so kljub za njih zelo težkim pogojem na trgu prisluhnili zaposlenim in poskrbeli za njihovo dostojno plačilo.
RTV SLO Radio Maribor: Delavci v Aluminium Ketty Emmi dosegli zvišanje plač
Več o dvigu plač v oddaji z dne 12.12.: Tele M
Skupno sporočilo podjetja in KSS za javnost
Na tem mestu se zahvaljujemo direktorjema Stegne Romanu in Selinšek Dragu za konstruktivna pogajanja. V podjetju so kljub za njih zelo težkim pogojem na trgu prisluhnili zaposlenim in poskrbeli za njihovo dostojno plačilo.
RTV SLO Radio Maribor: Delavci v Aluminium Ketty Emmi dosegli zvišanje plač
Več o dvigu plač v oddaji z dne 12.12.: Tele M
Skupno sporočilo podjetja in KSS za javnost
Po konstruktivnih pogajanjih dosežen dogovor
V podjetju Aluminium Kety Emmi d.o.o. iz Slovenske Bistrice so se s podpisom dogovora v obliki aneksa k podjetniški kolektivni pogodbi zaključila pogajanja med vodstvom podjetja in stavkovnim odborom, sestavljenim iz predstavnikov zaposlenih.
Zadnja dva meseca so v podjetju Aluminium Kety Emmi tekla pogajanja med stavkovnim odborom in vodstvom podjetja, v pogajanja pa so bili vključeni tudi predstavniki sindikata KSS Konfederacija slovenskih sindikatov - KSS. Ker so bile prvotne zahteve stavkovnega odbora pripravljene na podlagi netočnih podatkov, je vodstvo podjetja stavkovnemu odboru najprej pojasnilo dejanske višine plač, ki jih prejemajo zaposleni v podjetju. Sledila so konstruktivna pogajanja, v katerih so bili upoštevani tako poslovni cilji za leto 2019 kot zastavljena dolgoročna strategija podjetja. Po treh sestankih je prišlo do dogovora, ki ga je vodstvo podjetja s predstavniki sindikatov KSS in Skei podpisalo v obliki aneksa k podjetniški kolektivni pogodbi. Dogovorili so se, da se izhodiščne plače po tarifnih razredih v podjetju korigirajo na nivo dejanskega stanja ter v letu 2019 dvakrat povišajo. S 01. januarjem 2019 bodo tako vsi zaposleni napredovali za en plačilni razred, izhodiščna plača za I. tarifni razred bo znašala 812,24 €. Ponovni dvig plač bo sledil 01. julija 2019, in sicer v obliki dodatnih 6 točk v vsakem plačilnem razredu. Izhodiščna plača za I. tarifni razred bo od 01. 07. 2019 dalje znašala 841,28 €, kar je krepko več od izhodiščne plače, določene v branžni kolektivni pogodbi. Spomnimo: Izhodiščna plača za I. tarifni razred je v Kolektivni pogodbi za kovinsko industrijo določena v višini 527,22 €.
Podjetje Aluminium Kety Emmi bo leto 2018 zaključilo z nekoliko nižjo prodajo od načrtovane, a s pozitivnim rezultatom, boljšim kot leto poprej. Zaposleni so junija letos dobili regres v višini 900 € bruto, ob koncu leta pa bodo prejeli še drugi del regresa in božičnico v skupni višini 450 € bruto.
Dodatne informacije: Direktor: Roman Stegne, roman.stegne@emmi.si
Predsednik: Gvido Novak, predsednik@konfederacijasindikatov.si



na vrh